Kā izgriezt sniegpārsliņas no papīra

Atis ar šķerēm no papīra izgatavo sniegpārslu

Sniegpārsliņas no papīra ir diezgan vienkārši izgatavot. Ir vajadzīga standarta A4 lapa un labas šķēres. Apakšā zem teksta ir video, kurā Atis Luguzs pastāsta un parāda kā izgriezt sniegpārsliņas no papīra. Un kā salocīt papīru, lai sniegpārsliņa sanāktu pavisam glīta.

Papīra locīšana sniegpārsliņas griešanai.

Sākumā nolkam papīra lapas stūri pa kvadrāta diagonāli. Pari paliks daļa no A4 lapas. To vēlāk nogriezīsim nost.

Tālāk izveidoto trijstūri pārloka vēlreiz uz pusēm un vēlreiz uz pusēm. Tā, lai vienā malā paliek trīs kantes, bet otrā pusē viena biezāka mala.

Tik tālu salocīt papīru sniegpārsliņas griešanai ir pietiekami. Tomēr lai sniegpārsliņa sanāktu glītāka, tad iegūto trijstūri pārloka vēlreiz uz pusēm, vienā malā iegūstot 4 kantes, bet otrā jau pabiezu vienu kanti. Pie šāda locījuma jau būs japieliek diezgan liels griešanas spēks un bērniem tā var pietrūkt.  Tāpat ir grūtāk kontrolēt, lai papīra kārtas savstarpēji neizslīd, kas var novest pie nesimetriska sniegpārsliņas raksta zīmējuma, kad pēc griešanas to atlocīsiet vaļā.

sniegpārsliņas no papīra

sniegparslas

kā izgriezt sniegpārsliņas

papīra sniegpārsliņas

kā uztaisīt sniegpārsliņas

kā izgriezt sniegpārsliņas no papīra

kā taisīt sniegpārsliņas no papīra

 

Smilšu skulptūras Jelgavā – Ata Luguza videostāts, 2020.g. novembrī

Prāta vētras smilšu skulptūra Jelgavā Pasta salā saulrietā izskatās labi. Foto: Atis Luguzs

2020. gada Smilšu skulptūras Jelgavā ir bez maksas aplūkojamas cauru gadu, līdz pat nākamajam  – 2021. gada Smilšu skulptūru festivālam, kas notiks 12. – 13. jūnijā. Šajās divās dienās būs viss – sex, drugs rock n’rol, bet pēc 13. jūnija par nelielu maksu, un rudenī jau varēs skulptūras apskatīt par baltu velti.

Tā nu es izmantoju gadījumu šajā 2020. gadā, lai bez maksas nodotos skulptūru apskatei 3. novembra vakarā. Jau biju paspējis nofilmēt pavisam nopietnu filmiņu par Jelgavas čukčām, podnieku ģimeni, krustnešiem un hercogu Jēkabu, kā pamanīju, ka pretējā skulptūru laukuma stūrī rietošās saules stari spilgti izklājas pāri Prāta Vētras skulptūrai.

https://youtu.be/HO5pvu6UaCg


Smilšu skulptūra "Hercogs Jēkabs - Pasaules garša" Jelgavā, Pasta salā. Hercogs sēž pie labumiem noklāta galda.Foto: Atis Luguzs

Smilšu skulptūra “Hercogs Jēkabs – Pasaules garša” Jelgavā, Pasta salā. Foto: Atis Luguzs

Hercoga Jēkaba pierīšanās skulptūra.

Gardēžu cienītājiem patiks Hercoga Jēkaba smilšu skulptūra, kur tas ir apsēdies pie milzīga daudzuma labumu noklāta galda. Viens viņš galā netiks, tas ir pilnīgi skaidrs. Laipni aicināti pievienoties!

Smilšu skulptūra "Livonijas ordeņa pils, Jelgavas sākums" - Ordeņa bruņinieki, krustneši, Jelgavā, Pasta salā 2020. gadā. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra “Livonijas ordeņa pils, Jelgavas sākums” – Jelgavā, Pasta salā 2020. gadā. Foto: Atis Luguzs

LiIvonijas ordeņa krustneši skatās pēc laupījuma.

Kā jau allaž vīriem ar ieročiem rokās ir gribējies ēst. Arī krustnešus izsalkums negāja ar līkumu. Domājot gaišas domas par Jēzu Kristu un mūžīgo debesu valstību, tie laupīja un varoja zemgaļu mājās. Varoja, varbūt ir par skarbu teikts, jo vairums zelteņu pašas izvēlējās skaistos un brašos bruņiniekus, lai savai dzimtai pielietu kādas svaigas asinis. Festivāla smilšu skulptūra ataino Livonijas ordeņa vīrus, kas vēro tāli, – vai Māras zeme joprojām atrodas drošībā.

 

Smilšu skulptūra - Tirdzniecības apmetne - Podnieku ģimene, Jelgava, Pasta sala, 2020. gads. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra “Tirdzniecības apmetne” Jelgavā, Pasta salā. Foto: Atis Luguzs

Podnieku ģimene atpūtā

Blakus drūmajiem krustnešiem ir apmetusies podnieku ģimenes smilšu skulptūra. Tā simbolizē tirdzniecības apmetni, kas Jelgavas apkārtnē radās uzreiz pēc tam kā čukčas līdz ar kūstošo ledāju pārvietojās tālāk uz ziemeļiem līdzi saviem ziemeļbriežiem. Podnieku ģimenes skulptūra ir izpildīta atturīgi. Man bija grūti pamanīt kādu divdomīga humora cienīgu iezīmi.

Smilšu skulptūra "Ziemeļbriežiem pa pēdām"- čukča sēž jurtas ieejā un meditē. Jelgavā, Pasta salā 2020. gadā. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra “Ziemeļbriežiem pa pēdām”- čukča sēž jurtas ieejā un meditē. Jelgavā, Pasta salā 2020. gadā. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra - Ziemeļbriežiem pa pēdām - Jelgavā, Pasta salā 2020. gads. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra “Ziemeļbriežiem pa pēdām”. Foto: Atis Luguzs

Čukču jurta ar ziemeļbriežiem.

Čukču smilšu skulptūras nosaukums ir “Ziemeļbriežiem pa pēdām”. Stāts ir par to kā vīrieši sēdēja jurtas priekšā un gaidīja kamēr izkusīs ledājs ziemeļos. Tas atbrīvotu jaunas ganības un ļautu palielināt ziemeļbriežu ganāmpulku.

 

Prāta vētras smilšu skulptūra Jelgavā Pasta salā saulrietā izskatās labi. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra “Prāta Vētra”, Jelgava, Pasta sala, 2020. gads. Foto: Atis Luguzs

Prāta vētras smilšu skulptūra.

Ilgi pie Prāta Vētras skulptūras nekavējos, noķēru pāris kadrus ar rietošās saules stariem un devos pie nākamās skulptūras. Atskatam jāsaka, ka šī skulptūra stilistiski atšķīrās no pārējām 2020. gada festivāla skulptūrām. Vai tas ir labi vai slikti – vels viņu zina. 

Smilšu skulptūra - Jelgavas cukurfabrika, foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra – Jelgavas cukurfabrika. Foto: Atis Luguzs

 

Cukurfabrikas smilšu skulptūra.

Cukurfabrikas skulptūrā manuprāt nedaudz pietrūka mākslinieciskās ekspresivitātes. Tajā brīdī vēl nesaistīju cukurbietes ar cukura – un rezultātā alkahola ražošanu – citādi pie tās būtu uzkavējies ilgāk.

Vīna darītāju skulptūra.

Pie vīna skulptūras mani sagaidīja iedzērušu jauniešu pāris Anna un Pēteris, kas apmetušies pie vīna mucas apdomāja tālāko plānu Jelgvas demogrāfiskās situācijas uzlabošanai. Tomēr alkohola procents, iespējams, bija pārāk zems, vai vīns korķēts – redzama dinamika ģimenes kuplināšanas virzienā nebija manāma.

Kandžas dzinēju smilšu skulptūra.

Brandavīna tecināšanas skulptūra stāsta par to, kā Kārlis un Marija jau no aizlaikiem tecināja kaut ko stiprāku gan no cukurbietēm, gan Jelgavas apkārtējos laukos audzētiem graudiem un kartupeļiem. Ja iepriekš apskatītā vīna ražošana dažos apstākļos radīja pārāk mazu motivāciju ieguldīt laiku un enerģiju demogrāfiskās līnknes augšupejā, tad brandavīns vismaz sākuma stadijā vienmēr ir uzturējis šo motivāciju, augstā līmenī.

Kazanova un mīlas verdzenes Jelgavā.

Kad vīna un brandavīna smilšu skulptūras ir baudītas, ir laiks pievērsties dzīves pamatjēgai, jeb seksam. Tam tad nu ir veltīta viena no 2020. gada Festivāla smilšu skulptūrām. Tajā ir attēlots Kazanova ar divām mīlas izslāpušām dāmām kādā no Jelgavas pils velvēm.

Smilšu skulptūra - Jelgavas pilsētas ģērbonis- Jelgava 755. Foto: Atis Luguzs
Smilšu skulptūra: Jelgavai 755 – pilsētas ģērbonis. Foto: Atis Luguzs

Jelgavas pilsētas ģerbonis

Pretī ieejai smilšu skulptūru laukumā slejas iespaidīga izmēra Jelgavas pilsētas ģērbonis ar ar uzrakstu Jelgavai 755.  pa labi no tās Kazanova ir 2 dāmu kniebšanas procesā, bet ģērbonim kreisajā pusē Hercogs Jēkabs pieliek māgu no tiešām bagātīgi klāta galda. Uz to visu vareni un svinīgi noraugās Jelgavas ģērboņa alnis.

 

 

Sieviešu portretu izstāde Zaļeniekos 2020.g. 01-31. decembris

Atis Luguzs iekārto portretu izstādē Zaļenieku kultūras namā

Līdz 2020. gada decembra beigām Zaļenieku kultūras namā notiks Ata Luguza gleznoto sieviešu portretu izstāde. Tajā būs apskatāma ari mākslinieka veidotā kūdras skulptūra “Selmas portrets”.

Izstādi ir iespējams aplūkot Zaļenieku kultūras nama darba laikā:

  • Pirmdien no 13.00 līdz 18.00
  • Otrdiena no 14.00 līdz 19.00
  • Ceturtdien no 9.00 līdz 14.00
  • Trešdien, Piektdien, Sestdien un Svētdien Zaļenieku kultūras nams ir slēgts.

 

Ata Luguza portretu izstāde Zaļenieku kultūras namā 2020. gada decembrī
Ata Luguza gleznoto sieviešu portretu izstāde Zaļenieku kultūras namā 2020. gada decembrī

 

 

Exhibition women portraits at the Zaļenieki Culture centre

Until the end of 2020, the exhibition at the Zaļenieki Culture House features portraits of women and peat sculpture by Atis Luguzs.

It is possible to see the exhibition during the working hours of Zaļenieki Culture House:

  • Monday from 13:00 to 18:00
  • Tuesday from 14:00 to 19:00
  • Thursday from 9 a.m. to 2 p.m.

The Zaļenieki Culture House is closed on Wednesdays, Fridays, Saturdays and Sundays.

Izstāde PURVA PĀRVĒRTĪBAS Olaines Vēstures un Mākslas muzejā

No 19. augusta  līdz 19. septembrim Olaines Vēstures un mākslas muzejā būs aplūkojama purva tēmai veltīta mākslas izstāde “PURVS”.

Ekspozīcijā būs aplūkojami vairāku mākslinieku fotodarbi, gleznas un kūdras skulptūras.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem notiks trešdien, 19. augustā plkst. 18:00

Izstādē būs aplūkojami Ata Luguza purva ainavu lielformāta fotodarbi un kūdras skulptūra “Selma”.

Izstāde PURVS Lapmežciemā

No 2. maija Lapmežciema muzejā būs aplūkojama izstāde “PURVS”.

Elspozīcījā būs aplūkojami ar purva tēmu saistīti vairāku mākslinieku fotodarbi, gleznas un kūdras skulptūras.

Istādes atklāšana plānota Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienā – 2. maijā.

Bildes iedvesmai

Embūte Winter Rogaining 2020 Feb.29

Embūtes zobeni 2017. gada Ziemassētku vakarā, 24. decembrī. Foto: Atis Luguzs

= = = = = = = EN = = = = = =

Multisports.lv invites you to enjoy an adventure together with your friends, family, or work colleagues in the Orienteering competition – Embūte Winter Rogaining 2020 on February 29, around settlement Embūte at Courland region of Latvia. The event will take place for the 6th time since 2015 at the Center of Nature park “Embūte”. Participants could choose between 4, 8 or 12-hour time limit distances within an area of 120 square kilometres.

This orienteering competition will go on for the 6th time since 2015 at the Embute Ecotourism Center.

Participants can choose between 4, 8 or 12-hour time limit distances.

Information about the competition:
https://www.multisports.lv/en/

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/2432283863754215/

– – – –

APPLYING for the Embūte Rogaining 2020:

The team application form is available on Rogaining.lv page here:
https://www.rogaining.lv/r/Embute/?registration=enter&lang=eng

Early registration ends on February 17, at 24:00 pm

– – – –

TEAMS list to ER 2020

For the list of registered commands see Rogaining.lv page:
https://www.rogaining.lv/r/Embute/?registration=teams&teams=all&lang=eng

= = = = = = = LV = = = = = = =

Aicinām doties aktīvā pastaigā sagaidīt pavasari un baudīt piedzīvojumus kopā ar draugiem, ģimeni vai darba kolēģiem orientēšanās sacensībās “Embūtes rogainings”, kas notiks 2020. gada 29. februārī, Embūtes apkārtnē.

Šīs orientēšanās sacensības notiks jau 6. reizi kopš 2015. gada, un tā centrs atradīsies Embūtes ekotūrisma centra telpās.

Dalībniekiem ir piedāvātas 4, 8 vai 12 stundu laika limita distances.

Informācija par sacensībām:
https://www.multisports.lv/lv/

Pasākums Facebook lapā:
https://www.facebook.com/events/2432283863754215/

– – – – – – – – – – –

Pieteikšanās Rogaining.lv lapā:
https://rogaining.lv/r/Embute/index.php?registration=enter

Agrā pieteikšanās beidzas 17. oktobrī plkst. 24:00

Komandu saraksts Rogaining.lv lapā:
https://rogaining.lv/r/Embute/index.php?registration=teams&teams=all

Embūtes rogaininga sacensībās 2020. gada 29. februārī

Atis Luguzs Embūtes rogaiinga sacensības 2020 29. februārī

2020. gada Embūtes rogaininga sacensības iekrita kā pēdējās, pirms Kovid-19 ierobežojumiem. Tie sekoja 2 nedēļas vēlāk pēc šim sacensībām. Nezinu, ko es būtu darījis, ja visu atceltu un ierobežotu pirms pasākuma.

Atis Luguzs Embūtes rogaininga sacensībās 2020
Atis Luguzs Embūtes rogaininga sacensībās 2020 kopā ar Dinu un Dairi pie Osveikala telts.

Vairāk informācijas par Embūtes Rogainingu var atrast šeit:
https://www.multisports.lv/lv/category/embutes-rogainings/

Atis Luguzs pie 34. kontrolpunkta grāvja galā Embūtes Rogaininga sacensībās 2020. gadā
Atis Luguzs pie 34. kontrolpunkta grāvja galā Embūtes Rogaininga sacensībās 2020. gadā. Foto: Lolita Kalniņa

Embūtes rogaininga 2020, MO4 grupas uzvarētāji: Jevģēnijs Bondins un Mārcis Gediņš
Embūtes rogaininga 2020, MO4 grupas uzvarētāji: Jevģēnijs Bondins un Mārcis Gediņš. Foto: Lolita Kalniņa

Apbalvošana no telefona skatpunkta. Foto: Lolita Kalniņa
Apbalvošana no telefona skatpunkta. Foto: Lolita Kalniņa

Medaļu komplekts Embūtes rogaininga sacensībās 2020. Foto: Lolita Kalniņa
Medaļu komplekts Embūtes rogaininga sacensībās 2020. Foto: Lolita Kalniņa


 

Bildes no Embūtes rogaininga 2020

Bilžu albumi Facebook lapā ir skatāmi šeit:

Fotogrāfes Lolitas Kalniņas bildes ER2020

Ata Luguza bildes ER2020

 

Izstāde PORTRETI

Afiša Portreti Jelgavas bibliotēkā

Izstāde PORTRETI Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks no 7. janvāra līdz 3. februārim, no plkst. 10:00 līdz 19:00 vakarā.

Tajā Jelgavas pilsētas bibliotēkas apmeklētāji varēs apskatīt Ata Luguza portretu tēmai veltītas gleznas un vairākus pazīstamā Jelgavas fotomeistara Jura Zēberga (AFIAP) darbus, kā arī aplūkot Iecavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu ar pasteļkrītiņiem tapušos pašportretus

Noderīgas saites: