Par mani

Radošajā pasaulē mans ceļš aizsākās bērnībā Valkā, skolas darbmācības stundās, mākslas un mūzikas skolās. Pamatskolā vairākkārt ieguvu godalgotas vietas rajona un arī republikas zīmēšanas olimpiādēs. Vienu vasaru pavadīju arī jauno mākslinieku nometnē “Varavīksne”, kur par pedagogiem strādāja tādi mākslinieki kā Jānis Ammanis un Džemma Skulme.

Pēc pamatskolas beigšanas devos uz Rīgas Amatniecības vidusskolu (tagad Rīgas Mākslas un Mēdiju tehnikums), kur apguvu mākslas mēbeļu galdnieka amatu. Skolas nežēlīgi augstās prasības atsita apetīti uz mākslu un uz Mākslas akadēmiju pēc tās neaizgāju. Nevēlējos arī lai mani mocītu ar garlaicīgu kluso dabu un ģipša galvām, ko jau piedzīvoju bērnībā.

Tā kā kaut ko sapratu no mēbeļu izgatavošanas, Jelgavā iestājos LLU (tagad LBTU) Meža fakultātē, kur ieguvu kokapstrādes inženiera diplomu. Mans diplomdarbs vairāk bija saistīts ar datoriem, kā kokapstrādi un saucās “Datorizētas ražošanas un noliktavas vadības sistēmas ieviešana”.

Sanāca arī tā, ka pēc augstskolas 2000. gadā uzreiz kļuvu par mēbeļu rūpnīcas direktoru Jaunpiebalgā ar vairāk kā 100 darbinieku lielu kolektīvu. Braucu ar milzīgu Nissan Patrol un staigāju 150 latus vērtā mētelī ar baltu šalli. No turienes pēc gada aizgāju, jo bija pārāk daudz stresa darbā ar uzņēmuma parādiem un Jelgavā biju saticis meiteni.

Uz bijušo direktoru 20 gadu vecumā potenciālajās darba vietās raudzījās šķībi. Kad pavisam beidzās nauda, sāku strādāt Jelgavas tipogrāfijā par dizaineri maketētāju. Gribējās kaut ko mierīgu ar datoriem un mākslu saistītu. Tipogrāfijā nostrādāju 7 gadus. Lielākais darbs bija dizains Meža fakultātes profesora Zigurda Saliņa grāmatai “Mežs – Latvijas nacionālā bagātība”.

Pēc tipogrāfijas jau kā individuālais komersants veidoju dizainu Jāņa Vanaga grāmatai “Medības – atziņas un patiesības” un Viestura Valda Dreimaņa grāmatai “Brīnišķigais mežs – medniekstāsti II”. Pa vidam piestrādājot uzņēmumā “Dizains un Poligrāfija” uzvarēju Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) logotipa kokursā.

Šajā laikā tapa vairāki interneta veikalu projekti. LLU (LBTU) ieguvu maģistra grādu informācijas tehnologijās.

Šobrīd savā uzņēmumā “Purva Pasaule” veidoju romatisko projektu “Jelgavas laivas”, ziemā strādāju meža darbus, paralēli gleznoju sieviešu portretus un organizēju izstādes ar portretiem un purva tēmu.

. . .